Euro 2020: Gdzie odbędzie się kolejna edycja mistrzostw Europy?

Euro 2020: Gdzie odbędzie się kolejna edycja mistrzostw Europy?

Stadiony i miasta gospodarze Euro 2020

Euro 2020, które jest 16. edycją mistrzostw Europy w piłce nożnej, odbędzie się w wielu różnych miastach i na różnych stadionach w Europie. To pierwszy raz w historii, kiedy turniej odbędzie się w aż 12 różnych krajach. Sprawdźmy, które miasta i stadiony mają zaszczyt być gospodarzami tej prestiżowej imprezy.

Londyn – Wembley Stadium

Jednym z głównych ośrodków Euro 2020 będzie Londyn, a dokładniej słynny stadion Wembley. To tam odbędzie się finał oraz półfinały turnieju. Wembley, jeden z najbardziej ikonicznych stadionów na świecie, może pomieścić ponad 90 000 widzów i stanowi doskonały wybór na arenę mistrzostw Europy.

München – Allianz Arena

Innym ważnym miejscem goszczącym Euro 2020 jest Allianz Arena w Monachium. Ten nowoczesny stadion, który jest domem dla drużyny Bayernu Monachium, będzie gościł trzy mecze fazy grupowej oraz jeden mecz ćwierćfinałowy. Allianz Arena wyróżnia się swoją dynamiczną architekturą i może pomieścić około 70 000 kibiców.

Rzym – Stadio Olimpico

Stadio Olimpico w Rzymie to kolejna ważna arena Euro 2020. Ten wielofunkcyjny stadion jest domem dla dwóch włoskich klubów – AS Roma i SS Lazio. Stadio Olimpico będzie gospodarzem trzech meczów fazy grupowej oraz jednego meczu ćwierćfinałowego. Stadion może pomieścić około 70 000 kibiców i ma długą historię jako miejsce rozgrywania ważnych spotkań piłkarskich.

Inne stadiony i miasta

Oprócz wymienionych stadionów, Euro 2020 odbędzie się również na wielu innych arenach na całym kontynencie. Miastami-gospodarzami będą między innymi: Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Dublin, Petersburg, Sewilla, i może kilka innych. Każde z tych miast i stadionów zapewni niezapomnianą atmosferę i szereg wydarzeń towarzyszących, które umilą kibicom całej Europy czekanie na swoje ulubione drużyny.

Euro 2020 to wyjątkowy turniej, który pozwala różnym krajom podzielić się radością z organizacji tych prestiżowych zawodów. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie mistrzostw Europy i emocje, które nam przyniosą. Tylko czas pokaże, która drużyna zdobędzie tytuł mistrza Europy i stanie się legendą futbolu.